velikosti

Správná velikost je u brýlí stěžejní. Při výběru je třeba dbát na přesnost několika parametrů, které jsou u každých našich brýlí detailně popsány. Pokud si nejste velikostí jistí, pak nás pro stoprocentní přesnost neváhejte navštívit na jedné z našich poboček, kde můžete brýle na vlastní oči vidět a vyzkoušet.

JAK SI VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST?

Nejdůležitější parametry pro správný výběr brýlí jsou průměr očnice (=největší vnitřní průměr čočky v brýlích) a šířka nosníku (=šírka brýlí v místě, kde brýle „sedí “ na nose). Pro správný výběr brýlí je tedy potřeba znát tyto dva parametry, které můžete mít již vyzkoušené z vašich předešlých brýlí, na kterých mohou být tyto údaje uvedeny, nebo vám s jejich zjištěním rádi pomůžeme na našich pobočkách.

JSEM MEZI DVĚMA VELIKOSTMi. KTEROU VYBRAT?

Pokud si nejste jisti velikostmi, vezměte určitě v potaz váš osobní komfort. Pokud chcete brýle používat například při sportu, můžete zvolit spíše menší velikost. Jestli je vám však pohodlnější nosit volnější brýle nebo vás minulé brýle spíše tlačily, můžete zvolit větší velikost. Pokud si stále nejste jisti, moc rádi vám s výběrem pomůžeme na kterékoliv z našich poboček. Toto řešení je určitě ideální a nejpřesnější.

JAK SPRÁVNĚ ZJISTIT VELIKOST MÝCH NYNĚJŠÍCH BRÝLÍ, KTEROU VYUŽIJI PŘI VÝBĚRU NOVÝCH BRÝLÍ?

Vždy potřebujeme znát průměr očnice, šířku nosníku a případně také délku stranice. Tyto parametry vyčtete ze svých nynějších brýlí takto:

Průměr očnice: lze zjistit  z parametrů na stranici brýlí. Jedná se o údaj před čtverečkem nebo pomlčkou. (např. 49, 50, 51…)

Šířka nosníku: je vyznačena vždy na stranici nebo nosníku dvouciferným číslem hned za čtverečkem nebo pomlčkou.(např. 17, 18, 19, 20…)

Délka stranice: nejpřesnější možnost je opět přečíst tento údaj na stranici, objevuje se nedaleko údajů o očnici a nosníku. (např. 135, 140…)

Lze změřit velikost doma?

Z mnohaletých zkušeností víme, že tato měření, případně různá virtuální zrcadla a jiné pomůcky „na dálku“ jsou nepřesné. Ideální řešení je konzultovat výběr velikosti přímo s námi. Jsme připraveni vám poradit.

Na obrázku vidíte rozměry, které v našich optikách a na e-shopu používáme.

A – Průměr čočky
B – Šířka obruby
C – Výška obruby
D – Šířka nosníku
E – Délka stranice

Naome+ zdarma k nákupu

Registrujte se a získejte přehled objednávek na e-shopu a informace o novinkách a akcích. Zakoupením brýlí u nás získáváte výhodu Naome+ služby zdarma.

Čištění a běžný servis zdarma
Náhradní díly za nákupní ceny
Registrovat se

Certifikovaná optika s moderní technikou

Oficiální distribuce
nabízených značek

3 kamenné pobočky

Doprava zdarma od 2 000 Kč